نکات مهم در برای ست کردن جوراب با انواع کفش ها

ست کردن جوراب با انواع کفش و شلوار | راز استایلی جذاب

خانم‌ها یا آقایان برای اینکه یک استایل عالی داشته باشند، باید هماهنگی و تناسب میان آیتم‌های مختلف پوشش خود را رعایت کنند. یکی از مهم‌ترین آن‌ها که اغلب نادیده گرفته شده و همین مساله باعث می‌شود تا افراد نتوانند استایل خود را جذاب نشان دهند، جوراب است.

بنابراین اگر به تیپ و ظاهر خود اهمیت می‌دهید، کافی است همان‌قدر که در خرید شلوار، کت یا پیراهن وسواس به خرج می‌دهید، در خرید جوراب مردانه یا زنانه نیز دقت کنید. اگر تا امروز نمی‌دانستید که جوراب چقدر در ظاهر شما تاثیر دارد، نگران نباشید. چون در این مقاله تصمیم داریم به نکات مهمی در ست کردن جوراب با انواع کفش زنانه و مردانه و شلوار اشاره کنیم، پس همراهمان بمانید.

مهم‌ترین نکات صحیح ست کردن جوراب با کفش و شلوار چیست؟

مهم‌ترین نکات صحیح ست کردن جوراب با کفش چیست؟
مهم‌ترین نکات صحیح ست کردن جوراب با کفش چیست؟

انتخاب آیتم‌های مختلف یک استایل، کاملا به سلیقه افراد بستگی دارد. اما در حالت کلی، کارشناسان مد و زیبایی نکاتی را بیان کرده‌اند که رعایت آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا یک استایل حرفه‌ای برای مهمانی، جلسه کاری، دورهمی یا سایر مراسم داشته باشید.بعضی از این نکات ریز که اغلب توجهی به آن‌ها نمی‌شود، به شرح زیر هستند.

1. نپوشیدن جوراب سفید

جوراب‌های رنگ روشن و سفید، هارمونی رنگ استایل شما را دچار به‌هم خواهند زد و به‌همین دلیل، پوشیدن آن‌ها را برای استایل‌های رسمی اصلا توصیه نمی‌کنیم. اگر علاقه‌مند به جوراب به رنگ سفید هستید، می‌توانید آن را هنگام ورزش همراه با کتونی بپوشید.

2. نپوشیدن جوراب با صندل

شاید در دنیای مد گاهی چیزهایی از قبیل پوشیدن جوراب مردانه یا زنانه با صندل ترند شود، اما در حالت کلی یکی از بزرگ‌ترین اشتباهات استایل کردن به‌شمار می‌رود. در صورتی که تمایل به پوشیدن صندل دارید، بهتر است دور جوراب را خط بکشید.

3. پوشیدن جوراب طرح‌دار با کفش ساده

ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین نکته در ست کردن جوراب و کفش، پوشیدن جوراب طرح‌دار با کفش ساده یا برعکس است. چراکه پوشیدن جوراب و کفش طرح‌دار با یکدیگر، تیپ شما را بسیار شلخته، نامرتب و شلوغ نشان خواهد داد.

4. پوشیدن جوراب و کفش یک رنگ

هماهنگی هارمونی رنگ حتی در انتخاب جوراب و کفش به شیک بودن استایل شما کمک شایانی می‌کند. پس سعی کنید با در نظر گرفتن طیف رنگی کلی استایل خود، جوراب و کفشتان را با رنگ یکسانی انتخاب کنید.

5. نپوشیدن جوراب کوتاه با کفش رسمی

یکی از مهم‌ترین نکات در تیپ رسمی آقایان این است که در صورت قرار دادن پا روی پای دیگر و بالا رفتن شلوار، ساق پا مشخص نباشد. بنابراین توصیه می‌کنیم فکر پوشیدن بهترین جوراب مردانه ساق کوتاه با کفش رسمی را کاملا از سر خود بیرون کنید.

6. تا نزدن قسمت بالایی جوراب

برخی از آقایان و خانم‌ها به‌ جای جوراب کوتاه، از جوراب‌های بلند استفاده می‌کنند و لبه آن را تا می‌زنند. تا زدن و لول کردن قسمت بالای جوراب زنانه یا مردانه نه تنها هیچ زیبایی ندارد، بلکه نشان می‌دهد بابت انتخاب این آیتم مهم برای استایل خود، وسواسی به‌خرج نداده‌اید.

7. نپوشیدن جوراب‌های کهنه و سوراخ

پوشیدن جوراب‌ مردانه یا زنانه کهنه و سوراخ حتی زمانی که کفش به پا دارید، ممکن است درد و مشکلات زیادی از قبیل زخم یا تاول را برای پا به‌وجود آورد. پس بهتر است زمانی که علایم ساییدگی را در جوراب خود مشاهده کردید، آن را دور بیندازید و از پوشیدن آن اجتناب کنید. در واقع این سوراخ‌ها و ساییدگی‌ها ممکن است هرگز دیده نشوند و تاثیری روی ظاهر شما نداشته باشند، اما عبور میکروب و باکتری‌ها از آن‌ها، سلامت پا را که قلب دوم هر انسانی به‌شمار می‌رود به خطر می‌اندازد.

ست کردن جوراب با انواع شلوار جین

برای استایل های اسپرت، از جوراب ساق کوتاه یا ساق بلند استفاده کنید. همچنین رنگ جوراب چندان اهمیت ندارد. برای مثال، می توانید جوراب زناه یا مردانه به رنگ زرد و قرمز را با شلوار جین امتحان کنید. برای شلوارهای جین سیاه نیز پوشیدن جوراب های سیاه یا هر رنگ و طرح دلخواه جایز است.

ست کردن جوراب با انواع شلوار

ست کردن جوراب با شلوار مام فیت

بهتر است برای شلوارهای مام فیت از جوراب های ساق کوتاه استفاده کنید. این دسته از جوراب ها ظاهری جذاب تر به استایل می دهد و با مدل شلوار هماهنگی بیشتری دارد.

ست کردن جوراب با لگ ورزشی

برای این که در انجام فعالیت های ورزشی احساس راحتی داشته باشید، بهترین انتخاب جوراب های مچی است. جوراب های سفید نیز با لگ های ورزشی مختلف ست می شود و استایل منظمی را ایجاد می کند. البته می توانید برای انتخاب رنگ جوراب به رنگ تی شرت خود توجه کنید.

ست کردن جوراب با شلوار اسلش

این روزها پوشیدن شلوارهای اسلش بسیار پرطرفدار است و یکی از خاص ترین استایل های زنانه را پوشش می دهد. برای هماهنگی جوراب زنانه با این شلوارها می توانید به سراغ طرح های اسپرت و ساده بروید که چندان قدی ندارند.

ست کردن جوراب با شلوار جین

ست کردن جوراب با شلوار بوت کات یا دم پا

از دیگر شلوارهای محبوب میان استایل های زنانه، شلوار بوت کات است که ظاهر جوراب چندان در آن نمایان نیست. اما بهتر است برای پوشیدن جوراب مدل های کوتاه و کالجی را انتخاب کنید که طرح خاصی روی آن ها وجود ندارد.

اصول صحیح ست کردن جوراب و کفش برای خانم‌ها

اصول صحیح ست کردن جوراب و کفش برای خانم‌ها
اصول صحیح ست کردن جوراب و کفش برای خانم‌ها

یکی از نکات مهم در انتخاب یک استایل شیک، ست کردن انواع جوراب با کفش متناسب است. در بخش بعد انواع کفش‌های زنانه و جوراب‌های مناسب هر یک را معرفی کرده‌ایم تا با توجه به سلیقه خود بهترین تیپ را برای خود به‌وجود آورید.

1. کفش رسمی

بهترین گزینه برای ست کردن با کفش‌های رسمی، جوراب معمولی و ساق بلند است. معمولا کارشناسان مد توصیه می‌کنند هنگام پوشیدن کفش رسمی، جورابی را انتخاب کنید که در صورت بالا رفتن شلوار زمان نشستن، هیچ قسمتی از پای شما مشخص نباشد.

2. کفش پاشنه بلند جلو بسته

انتخاب نوع جوراب برای کفش پاشنه بلند، بستگی به نوع استایل و پوشش شما دارد. اگر قرار است کفش پاشنه بلند را همراه کت و شلوار و برای یک قرار کاری بپوشید، بهتر است جوراب‌های سرپنجه که روی پا را نمی‌پوشانند انتخاب کنید. در صورتی که کفش پاشنه بلند انتخاب شما برای مهمانی است، بهترین گزینه جوراب شلواری شیشه‌ای خواهد بود.

3. کفش پاشنه بلند جلو باز

پوشیدن جوراب‌ با کفش‌های جلو باز، یکی از بدترین تصمیم‌هایی است که می‌توانید برای خراب‌کردن استایل خود بگیرید. در مقابل امروزه جوراب‌های رنگ پای مخصوص کفش جلو باز به بازار آمده‌اند که انتخاب خوبی خواهند بود.

4. کفش لوفر

می‌توانید این نوع کفش را بدون جوراب بپوشید. اما توصیه کارشناسان مد و پوشاک به شما این است که جوراب‌هایی را انتخاب کنید که تا زیر قوزک پا را پوشش می‌دهند.

5. کفش کالج یا عروسکی

کفش‌های کالجی یا عروسکی که روی پا را پوشش نمی‌دهند، بهتر است همراه با جوراب کالج پوشیده شوند. این جوراب‌ها ساق خیلی کوتاهی دارند و داخل کفش مشخص نمی‌شوند. اما از طرفی جلوی تعریق پا داخل کفش را می‌گیرند.

6. کفش کتونی و ورزشی

جوراب مچ پا زنانه یا جوراب‌های نیم ساق که پا را کامل می‌پوشانند، انتخاب خوبی برای ست کردن با کتونی یا کفش ورزشی هستند. البته پوشیدن جوراب‌های کالجی همراه کتونی غیر از زمان ورزش، اشکالی ندارد.

7. نیم بوت

بسته به ارتفاع ساق نیم بوت، می‌توانید جوراب‌های مچی، نیم ساق و ساق بلند را انتخاب کنید. شاید برایتان جالب باشد گاهی برای مهمانی و دورهمی، پوشیدن نیم بوت همراه جوراب‌هایی که بلندی آن‌ها تا ران پا است، استایل شما را به‌شدت خاص و متفاوت نشان خواهد داد.

8. بوت بلند

جوراب‌های بلند تا ران پا، جوراب شلواری پشمی یا جوراب شلواری شیشه‌ای مناسب مهمانی، استایل شما را با بوت بلند تکمیل می‌کند.

اصول صحیح ست کردن جوراب و کفش برای آقایان

اصول صحیح ست کردن جوراب و کفش برای آقایان
اصول صحیح ست کردن جوراب و کفش برای آقایان

ست کردن جوراب و کفش برای خانم‌ها و آقایان، یک اصول کلی دارد. اما برای درک بهتر موضوع، در این بخش به معرفی انواع کفش و بهترین جوراب مردانه مناسب هر کدام پرداخته‌ایم.

1. کفش رسمی یا آکسفورد

جوراب مردانه مناسب کفش آکسفورد، یک جوراب معمولی و دارای ساق نسبتا بلند است. از آن‌جایی که کفش آکسفورد در استایل رسمی به‌کار گرفته می‌شود، باید به رنگ جوراب هم دقت فراوانی شود. طیف رنگی یکسان جوراب و کفش، همرنگ بودن جوراب با شلوار و ساده بودن جوراب، از جمله موارد مهم اصول صحیح ست کردن کفش و جوراب آقایان است.

2. کفش اسپرت

همان‌طور که از اسم این کفش مشخص است، مناسب زمان ورزش یا حتی استفاده روزمره خواهد بود. بنابراین جوراب مناسب این کفش جز جوراب‌های مچی یا نیم ساق اسپرت چیز دیگری نیست. البته انتخاب رنگ جوراب مناسب کفش اسپرت اهمیت چندانی ندارد.

3. بوت و نیم بوت

جوراب‌های ساق بلند پشمی یا پنبه‌ای با رنگ خنثی جز سفید، بهترین انتخاب برای بوت و نیم بوت هستند. چراکه علاوه‌بر زیبایی، کمک می‌کنند پای شما در فصول سرد سال گرم بماند.

سوالات متداول

آیا رنگ جوراب باید با رنگ کفش ست باشد؟

برخلاف رنگ شلوار و جوراب که بهتر است با یکدیگر هماهنگ و یکسان باشند تا ظاهر شما را یک‌دست و شیک نشان دهند، رنگ جوراب و کفش شما باید متفاوت باشد. مگر اینکه بخواهید یک استایل تک‌رنگ داشته باشید. مثلا شلوار مشکی، کفش مشکی و جوراب مشکی بپوشید.

چه جورابی مناسب پوشیدن همراه با کفش کتانی است؟

اگر کفش کتانی سفید در تابستان می‌پوشید، بهتر است از جوراب‌های ساق کوتاه که به اسم جوراب‌های قوزکی نیز شناخته می‌شوند استفاده کنید تا کتانی‌های خود را به رخ بکشید. اما اگر کتانی شما به رنگ دیگر است، توصیه می‌کنیم رنگ جوراب را با رنگ آن هماهنگ کنید.

به‌همراه کفش رسمی، چه نوع جورابی بپوشید؟

جوراب‌های ساق بلند مانند جوراب‌ تنیسی بهترین انتخاب برای پوشیدن همراه با کفش رسمی هستند، چون بخش بیشتری از پا را می‌پوشانند و انتخابی مناسب برای آب‌وهوای خنک‌تر یا مراسم رسمی‌تر هستند.

کدام رنگ جوراب را باید با کفش‌های قهوه‌ای ست کنید؟

بهترین رنگ جوراب برای ست کردن با کفش‌های قهوه‌ای آبی است. رنگ آبی با قهوه‌ای کنتراست ایجاد می‌کند و بهترین انتخاب برای مراسم‌های اجتماعی یا شغلی است.

سخن نهایی

هر چقدر از لباس‌های گران‌قیمت و فاخری برای استایل کردن استفاده کرده باشید، اشتباه شما در انتخاب جوراب ممکن است تا حد زیادی تیپ و ظاهر شما را نامرتب و دور از مد روز نشان دهد. آیتم‌های مختلف استایل هر کدام به‌نوعی نشان‌دهنده بخشی از شخصیت شما هستند و جوراب نیز نقش مهمی در این زمینه ایفا می‌کند. برای همین توصیه می‌شود که اگر در انتخاب کت و شلوار برای قرار کاری و مهم وسواس به‌خرج می‌دهید، انتخاب جوراب مناسب را نیز ساده نگیرید. در این مقاله توضیح دادیم که چطور می‌توانید با کفش‌های مختلف، انواع جوراب را ست کنید. در پایان فراموش نکنید هیچ چیزی مهم‌تر از تمیز جوراب نیست و متاسفانه افراد زیادی به آن توجه نمی‌کنند. بهتری جوراب مردانه یا زنانه را اگر زمان لازم نشویید، پای شما بوی بدی به خود می‌گیرد و سلامت آن نیز به خطر خواهد افتاد.

راهنمایی کامل برای جلوگیری از مشکلات پوستی با جوراب
پست قبلی

راهنمایی کامل برای جلوگیری از مشکلات پوستی با جوراب

پست بعدی

آشنایی با انواع مدل های جوراب زنانه و نحوه ست کردن آن

آشنایی با انواع مدل های جوراب زنانه و نحوه ست کردن آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حسابی ندارید؟

یک حساب کاربری ایجاد کنید
این یک سایت آزمایشی است
ساخت با دیجیتس